fbpx

Prezydent zawetował ustawę oświatową

INFO: Jak poinformowano na stronie internetowej prezydenta, JE Lech Kaczyński nie podpisał ustawy oświatowej, ponieważ uznał także, że sama ustawa powinna być lepiej przygotowana.

Ustawa przygotowana przez resort edukacji obniżała wiek rozpoczynania obowiązkowej nauki szkolnej z 7 do 6 lat.

Prezydenckie weto zostanie prawdopodobnie przegłosowane w Sejmie. Poparcie dla projektu PO udzielił m.in. SLD.

Z weta prezydenta cieszy sie UPR.

– Cieszymy się, że prezydent zawetował tę ustawę, ale niestety obawiamy się, że weto zostanie odrzucone. Pytamy się, dlaczego posłowie nie chcą słuchać zdania rodziców? To rodzice wiedzą najlepiej jak wychować swoje dzieci – mówi Grzegorz Grocki z UPR i dodaje: "Ważniejszym problemem jest teraz skandaliczny stan polskiej oświaty, który wymaga natychmiastowej naprawy".

UPR ma pomysł na uzdrowienie polskiego systemu edukacji – jest to wprowadzenie bonów oświatowych. UPR uważa, że wprowadzenie bonów wprowadzi element konkurencji między szkołami i podniesie ich poziom. Według UPR, ten system pomoże też uczniom z biednych rodzin.

– Rodzice, których obecnie nie stać na wysokie czesne, będą mogli dopłacić niewielką sumę do bonu oświatowego i posłać swoje dzieci do naprawdę dobrych szkół – tłumaczy Grzegorz Grocki z UPR.

Opracował: Tomasz Cukiernik

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x