fbpx

Prezydent: Nigdy nie obniżę emerytur wojskowych

INFO: Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że nigdy nie podpisze ustawy o obniżeniu uposażeń emerytalnych żołnierzy i zaprzeczył, by takie rozwiązania były przygotowywane – donosi stooq.pl.

 

– Jest to absolutna, wstrętna nieprawda. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Jako prezydent Rzeczypospolitej nigdy nie podpiszę takiej ustawy, która będzie godziła w to, co otrzymują ci, którzy służyli Rzeczypospolitej i ich najbliżsi, którzy po nich pozostali. Gwarantuję to dzisiaj i mówię to z całą mocą i z całą odpowiedzialnością – powiedział prezydent. – Nie ma w tej chwili żadnych takich planów ani założeń, aby cokolwiek takiego było przewidywane – dodał prezydent. – Jest to po prostu ohydne i nieprzyzwoite – ohydne, nie dlatego, że dzieje się w kampanii wyborczej; ohydne dlatego, że wzbudza obawę kobiet, które często zostały same po śmierci swoich mężów. To jest coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Apeluję, by takimi argumentami się nie posługiwać – powiedział prezydent Duda, przepraszając, iż te – jak ocenił – “mocne słowa” padają w dniu święta Wojska Polskiego, podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich.

 

Źródło: stooq.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
leda16 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leda16
Gość
leda16

A co, ma zamiar następny stan wojenny ogłosić wzorując się na wybitnym polskim generale Wojska Polskiego Wojtku Jaruzelskim? “W operacji wprowadzania stanu wojennego użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów.”

leda16
Gość
leda16

Na szczęście prezydenckie “nigdy” będzie trwało tylko jeszcze rok .