fbpx

Prezydent Duda: Polska w awangardzie ochrony klimatu

OPINIA: Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, Polska jest w awangardzie, jeśli chodzi o ochronę klimatu – podaje bankier.pl.

 

– Zmniejszyliśmy emisję CO2 – w stosunku do roku bazowego zgodnie z postanowieniami konwencji z Kioto – o ponad 30% – powiedział prezydent Duda.

Jak dodał, jeśli chodzi o ograniczenie emisji dwutlenku węgla, Polska jest jednym z przodujących na świecie krajów.

– Natomiast dalsze cele są dla nas bardzo trudne, bo wymagają de facto całkowitego przestawienia naszej energetyki. Co oczywiście jest możliwe, ale wyłącznie jako proces długotrwały, ponieważ musi to być bezpieczne dla Polski – powiedział słusznie.

Jak wskazał, potrzebna jest zasada sprawiedliwej transformacji, a Polska nie jest bogatym krajem Europy, ale krajem na dorobku.

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
NonickCyprian Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Nie mam zdrowia do tych jełopów i ich “propagandy sukcesu”. A który to rok ten “bazowy”? Jak dobrze poszperać to się okazuje że… 1989!!! No bez jaj. Ponad połowę tej redukcji zawdzięczamy upadkowi popeerelowskiego przemysłu. Teraz w najlepszym razie można powiedzieć że spoczęliśmy na laurach a w najgorszym że ponownie zwiększamy emisję CO2. Z tym liderowaniem to też oczywiście propaganda i manipulacja – sumaryczny wynik redukcji za ostatnie 30 lat daje nam miejsce tak w połowie stawki. Oj Polacy, Polacy… Gierek już was ogłupiał ale niczego was to nie nauczyło…

Cyprian
Gość
Cyprian

Prezydent Duda w awangardzie obrony żydów.