fbpx

Prawniczka z dyscyplinarką rekomendowana do SN

INFO: Rekomendację do Izby Dyscyplinarnej SN dostała prawniczka skazana za przewinienie dyscyplinarne – donosi "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że dla Krajowej Rady Sądownictwa prawomocny wyrok dyscyplinarny nie jest przeszkodą w pełnieniu urzędu sędziego Sądu Najwyższego. 15 głosami za przy dwóch wstrzymujących się, KRS przegłosowała rekomendowanie do SN p. Małgorzatę Ułaszonek-Kubacką, radcę prawną z Białegostoku. Tymczasem radcowski sąd dyscyplinarny skazał ją w marcu 2017 r. Od wyroku się nie odwołała, jest więc prawomocny.

Sprawa dotyczyła sposobu negocjowania ugody. P. Ułaszonek-Kubacka późnym wieczorem wybrała się w towarzystwie przedstawiciela firmy windykacyjnej do domu dłużnika z niezapowiedzianą wizytą. Nie zastała go, postanowiła więc porozmawiać z jego żoną – przestraszoną widokiem speca od egzekucji i niemającą upoważnienia, by decydować o spłacie długu. Radcowski sąd dyscyplinarny uznał, że mecenas wykonywała czynności zawodowe "niezgodnie z prawem, nierzetelnie, z pominięciem należytej staranności i uczciwości". Wymierzył jej też karę 3500 zł. Teraz KRS uznała, że może ona sprawować funkcje orzecznicze w Izbie Dyscyplinarnej.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.