Pracodawcy: Obniżyć PIT dla wszystkich

OPINIA: Zdaniem ekspertów Konfederacji Lewiatan najlepszym i najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby obniżenie PIT dla wszystkich podatników.

 

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie zerowego PIT dla osób do 26 roku życia. Zdaniem Konfederacji Lewiatan, takie rozwiązanie realizuje postulat obniżenia klina podatkowego, który postulują przedsiębiorcy, jednak lepszym rozwiązaniem byłaby obniżka PIT dla wszystkich, bez względu na wiek i źródło uzyskiwanych przychodów.

Eksperci zwracają uwagę, że zwolnienie dedykowane wyłącznie osobom w określonym wieku i uzyskującym przychody z konkretnego źródła narusza zasadę równości wobec prawa i prawa do równego traktowania przez władze publiczne, określone w art. 32 Konstytucji RP. Ponadto takie zwolnienie może powodować niepotrzebne napięcia wśród młodych ludzi.  Z kolei w sferze polityki kształtowania wynagrodzeń i kosztów pracy zwolnienie będzie skutkowało wzrostem kosztów po stronie pracodawców i stanowić będzie podstawę wielu konfliktów na linii pracodawca – pracownik.

 

Źródło: konfederacjalewiatan.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o