fbpx

Pracodawcy naciskają ws. pracowników z zagranicy

INFO: Pracodawcy alarmują, że jeśli rząd pilnie nie zmieni procedur legalnego zatrudnienia pracowników z zagranicy, przegramy z Czechami i Niemcami wyścig o tanie ręce do pracy ze wschodu – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Dziennik donosi, że na zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca na Śląsku i Pomorzu czekać trzeba do kilkunastu miesięcy. Niekiedy postępowanie trwa ponad 18 miesięcy, w związku z czym cudzoziemiec jako pracownik tymczasowy, oczekując na zezwolenie po tym czasie musi wrócić do domu. Ze względu na wydłużony czas oczekiwania trudne jest zaplanowanie inwestycji, w których potrzebne są ręce do pracy.

Według ekspertów z Konfederacji Lewiatan “nie jesteśmy jedynym krajem w naszym regionie, w którym potrzebni są pracownicy ze wschodu, szczególnie z Ukrainy. Zarówno Czesi, jak i Niemcy wdrożyli u siebie nowe przepisy, które mają zapewnić przedsiębiorcom działającym w tych krajach ułatwienia w sprawdzaniu pracowników z zagranicy” – podaje dziennik.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
SlepowronOdmieniony Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SlepowronOdmieniony
Użytkownik
SlepowronOdmieniony

Tradycyjnie w Polsce Urzędnikowskiej długie czekanie na decyzję urzędnika ma wytworzyć w przedsiębiorcy gotowość do dania łapówki, aby owo czekanie skrócić. Nie ważne, że to będzie niekorzystne dla kraju, czy nawet wpadniemy pod zabór niemiecki, lub czeski. Najważniejsze, żeby biznesmen wiedział kto w Polsce jest panem. Tradycji musi stać się zadość.