Powstanie nowy organ odpowiedzialny za budżet

INFO: W rządzie toczą się tajne prace nad powstaniem Rady Polityki Fiskalnej, nowego organu, który będzie doradzać premierowi w kwestiach budżetowych – donosi Business Insider Polska. 

 

Nowy organ będzie odpowiedzialny m.in. za doradzanie w sprawach budżetowych, wykorzystanie pieniędzy pochodzących z podatków czy opiniowanie planowanego poziomu zadłużenia państwa.

Do tej pory nie informowano oficjalnie o zwoływaniu nowego organu, gdyż jest to jedna z największych tajemnic rządu. Dodatkowo koalicja rządząca obawia się fali krytyki, która mogłaby spłynąć na rządzących.

– To bardzo drażliwa i kontrowersyjna sprawa, gdyż dotyczy wyboru osób, które de facto miałyby mieć pośredni wpływ, w jaki sposób i ile będzie wydatkowanych pieniędzy z budżetu państwa. Te nazwiska mogą być kojarzone z jedną stroną politycznej barykady lub jednorodnym spojrzeniem na niektóre ważne dla rządu sprawy – mówi jeden z informatorów portalu.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
malgondPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgond
Użytkownik
malgond

Główną i jedyną odpowiedzialnością będzie oczywiście “wykorzystanie pieniędzy pochodzących z podatków”.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Jak to w socjalizmie, kolejny urząd jest potrzebny i niezbędny, oczywiście będą tam pracować sami fachowcy, z ulicy i to za darmo, bez samochodów, biur, sekretarek, pensji, premii, etatów etc.