fbpx

Powstanie narodowa rada rozwoju

FUTURO: JE Lech Kaczyński zapowiedział, że powstanie narodowa rada rozwoju, będąca miejscem dialogu między środowiskami, które reprezentują różne punkty widzenia. Jest to wniosek, jaki prezydent wysnuł po zakończeniu trzygodzinnego szczytu społecznego poświęconemu przede wszystkim walce z bezrobociem.

Rada będzie działała przy prezydencie, będzie miejscem budowania koncepcji, bankiem pomysłów, miejscem dialogu między osobami, które reprezentują różne środowiska, mające różne punkty widzenia. W szczycie społecznym na zaproszenie prezydenta wzięli udział m.in. JE Donald Tusk, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, samorządowców oraz ekonomistów i przedstawicieli władz.

P.Michał Boni, sekretarz stanu w kancelarii premiera, poinformował, że najpóźniej do końca kwietnia rząd skieruje pakiet antykryzysowy do prac parlamentarnych. Pakiet antykryzysowy przyjęty w ub. piątek przez pracodawców i związki zawodowe zakłada m.in. ruchomy czas pracy i ograniczenie umów na czas określony oraz zniesienie opodatkowania zapomóg i bonów towarowych dla pracowników.

Źródło: gospodarka.gazeta.pl

Opracowała: MS

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x