Poseł Kukiz15 chce legalizacji jazdy pod prąd

INFO: WCz. Janusz Sanocki chce, by manewr jazdy od prąd do najbliższego zjazdu z autostrady był w pełni legalny – donosi portal wrc.net.pl.

 

Jak pisze portal, korki na autostradach irytują kierowców, dlatego często podejmują niezgodne z prawem kroki i decydują się na jazdę pod prąd do najbliższego zjazdu z trasy. Poseł Sanocki chce, by ten manewr był legalny. W interpelacji wystosowanej do ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych zauważa, że w pewnych okolicznościach takich kierowców nie powinno się karać, tylko im pomóc, bo wycofywanie się z korka może być działaniem po części uzasadnionym (brak wody do picia, stan zdrowia, konieczność zażycia leków czy potrzeby fizjologiczne).

Zdaniem p. Sanockiego, w takich sytuacjach policja powinna mieć możliwość tworzenia tzw. korytarzy do bezpiecznego wycofania się z korku. Kolejną propozycją jest otwieranie barierek rozdzielających pasy jezdni. To również pozwoliłoby kierowcom na opuszczenie zatoru.

 

Źródło: wrc.net.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
MalgondLeszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malgond
Gość
Malgond

Nie bardzo wiem, o co naprawdę chodzi p. (p)osłowi, ale z pierwszego akapitu wynika, że optuje za samowolką, a z drugiego, że może nie, niech policja tworzy korytarze. Tak czy owak, wyszedł na idiotę. To pierwsze jest niedopuszczalne, porządek musi być, aby nie zaskakiwać innych kierowców tworząc w ten sposób zagrożenie i wtórny zator, uniemożliwiający dojazd służbom ratunkowym. Powody podane przez p. (p)osła są błahe lub bez sensu. Potrzeby fizjologiczne? można załatwić za barierką. Brak wody? leków? Jeśli ktoś nie zabrał w podróż leków czy wody, jest sam sobie winien. Od biedy może poprosić innych kierowców stojących w korku o… Czytaj więcej »

Leszy
Gość
Leszy

Dlatego nie powinno się głosować na ugrupowanie, mających w swoich szeregach idiotów.
Ten postulat jest równoznaczny z postulatem pozwalającym wycofać się z umowy bez ponoszenia kosztów z tym związanych przewidzianych w tej umowie lub zalegalizowaniem kradzieży żywności przez głodne osoby.

Osoba przekręcająca kluczyk w stacyjce samochodu, MUSI uwzględniać to, że zdarzenia, których nie potrafi przewidzieć utrudnią jej dotarcie na czas.