fbpx

Poseł Kukiz15 chce legalizacji jazdy pod prąd

INFO: WCz. Janusz Sanocki chce, by manewr jazdy od prąd do najbliższego zjazdu z autostrady był w pełni legalny – donosi portal wrc.net.pl.

 

Jak pisze portal, korki na autostradach irytują kierowców, dlatego często podejmują niezgodne z prawem kroki i decydują się na jazdę pod prąd do najbliższego zjazdu z trasy. Poseł Sanocki chce, by ten manewr był legalny. W interpelacji wystosowanej do ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych zauważa, że w pewnych okolicznościach takich kierowców nie powinno się karać, tylko im pomóc, bo wycofywanie się z korka może być działaniem po części uzasadnionym (brak wody do picia, stan zdrowia, konieczność zażycia leków czy potrzeby fizjologiczne).

Zdaniem p. Sanockiego, w takich sytuacjach policja powinna mieć możliwość tworzenia tzw. korytarzy do bezpiecznego wycofania się z korku. Kolejną propozycją jest otwieranie barierek rozdzielających pasy jezdni. To również pozwoliłoby kierowcom na opuszczenie zatoru.

 

Źródło: wrc.net.pl

2 thoughts on “Poseł Kukiz15 chce legalizacji jazdy pod prąd

  1. Nie bardzo wiem, o co naprawdę chodzi p. (p)osłowi, ale z pierwszego akapitu wynika, że optuje za samowolką, a z drugiego, że może nie, niech policja tworzy korytarze. Tak czy owak, wyszedł na idiotę.

    To pierwsze jest niedopuszczalne, porządek musi być, aby nie zaskakiwać innych kierowców tworząc w ten sposób zagrożenie i wtórny zator, uniemożliwiający dojazd służbom ratunkowym. Powody podane przez p. (p)osła są błahe lub bez sensu. Potrzeby fizjologiczne? można załatwić za barierką. Brak wody? leków? Jeśli ktoś nie zabrał w podróż leków czy wody, jest sam sobie winien. Od biedy może poprosić innych kierowców stojących w korku o wodę. Stan zdrowia? Jeśli zasłabnięcie (zdarza się) – wyjść na powietrze, położyć się w cieniu (choćby parasola czy koca rozpiętego na patyku czy barierce – co, nie masz w aucie parasola, koca, czy chociażby folii ratunkowej w apteczce???), napić wody… Jeśli coś poważniejszego, to trzeba wezwać pomoc (choćby innych kierowców) a nie z zawałem kierować samochodem i do tego pod prąd!

    Drugi akapit jest bez sensu, bo policja i inne służby JUŻ MAJĄ uprawnienia do kierowania ruchem W DOWOLNY SPOSÓB. Osoba kierująca ruchem MA PRIORYTET przed wszelkimi innymi przepisami, znakami i sygnałami. Jak najbardziej policja czy nawet straż pożarna MOŻE utworzyć jakąś drogę ewakuacji, w tym wezwać służby techniczne do rozmontowania barier (strażacy nawet sami czasem mogą). Kwestia tylko chęci i organizacji.

  2. Dlatego nie powinno się głosować na ugrupowanie, mających w swoich szeregach idiotów.
    Ten postulat jest równoznaczny z postulatem pozwalającym wycofać się z umowy bez ponoszenia kosztów z tym związanych przewidzianych w tej umowie lub zalegalizowaniem kradzieży żywności przez głodne osoby.

    Osoba przekręcająca kluczyk w stacyjce samochodu, MUSI uwzględniać to, że zdarzenia, których nie potrafi przewidzieć utrudnią jej dotarcie na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.