fbpx

POPiS-owska machina

„Polaryzacja między kandydatami PiS i PO zabiera tlen reszcie stawki” – komentuje najnowszy sondaż instytutu Badań Pollster politolog z UKSW dr Bartosz Rydliński.

Duda i Trzaskowski w tymże sondażu zdobyli razem prawie 70 % poparcia. Na dodatek miejsce na podium z aż 14% poparciem zajmuje Hołownia, który jest odnogą PO i wsparciem dla kandydata Koalicji Obywatelskiej. Te liczby przerażają, uświadamiają nas w jakiej pułapce tkwią ludzkie umysły.

Szacuję, że około polowa wyborców głosujących na PiS robi to bez wyraźnego przekonania, tylko w imię obrony przed „większym złem” jakim w ich mniemaniu jest PO. Można powiedzieć, że podobnie jest w elektoratem Koalicji Obywatelskiej. Z ciężkim sercem głosują na aferzystów i oszustów, aby odsunąć PiS od władzy. To najlepszy powód, dla którego w interesie jednych i drugich jest wzajemne atakowanie się oraz wmawianie swoim wyborcom: „albo my, albo oni”! Dokładnie tak działa POPiS-owska machina. Poprzez umacnianie podziałów, barykadują się twardą, betonową ścianą przed innymi formacjami politycznymi, nawet tymi które są partiami satelitarnymi i wspierającymi, jak SLD czy PSL.

Kiedy dwóch tak silnych i wpływowych graczy się ze sobą dogada – inni pozostają bezradni. W dodatku media; dwie największe telewizje: jedna państwowa, druga prywatna już zdecydowały, kto będzie  w drugiej turze. Dlatego w tych wyborach kluczowym okaże kto zajmie trzecie miejsca i będzie pierwszym w kolejności do deptania POPiS-owi po piętach, a w końcu stanie się na tyle silnym, aby rozmontować okrągłostołowy układ. Jest o co walczyć!!!

– Dominika Korwin-Mikke

121 thoughts on “POPiS-owska machina

  1. Ta. POPiS kontra jedyni sprawiedliwi z Końfederacji. Tylko, że nie ma żadnego POPiS-u i nie ma samodzielnej partii o nazwie Końfederacja. Konflikt przebiega między tymi, którzy chcą, by Polska stała się normalnym krajem zachodniej cywilizacji, jak USA, Szwajcaria czy Niemcy (ci zagłosują na Trzaskowskiego, Hołownię, Kosiniaka bądź Biedronia) czy ma zostać katoszariatem, gdzie katotalibowie decydują za ludzi, kiedy im wolno robić zakupy, zmuszają kobiety do rodzenia niechcianych dzieci a największe przedsiębiorstwa należą do państwa i są żerem dla rządzących – ci zagłosują na Dudę i Bosaka (w drugiej rundzie zgodnie na Dudę).

  2. Wszystko fajnie, tylko pytanie po co mielibyśmy popierać “rozmontowanie okrągłostołowego układu”? Żeby dopuścić do władzy ludzi propagujących mordowanie za poglądy? Dzięki, ale nie, dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.