fbpx

Pomówiony przez feministki działacz pro-life uniewinniony

INFO: Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił pomówionego przez feministki p. Marka Sz., wolontariusza Fundacji PRO-Prawo do życia.

 

Mężczyzna był oskarżony o rzekomą kradzież telefonu komórkowego jednej z feministek w trakcie ujęcia jej na gorącym uczynku usuwania banerów antyaborcyjnych. Sąd rozpoznający apelację nie miał wątpliwości, że zachowanie p. Marka Sz. nie było przestępstwem. Oskarżony nie zamierzał zachować telefonu dla siebie.

– To bardzo dobry wyrok, wskazujący, że nie sposób w tym konkretnym przypadku mówić o popełnieniu przestępstwa przez wolontariusza działającego w celu ochrony mienia Fundacji PRO. Podkreślenia wymaga, że działacz pro-life miał pełne prawo zatrzymać na gorącym uczynku kobiety, które zamierzały usunąć banery antyaborcyjne. Pragnę przypomnieć, że zgodnie z jednolitym orzecznictwem sądów powszechnych banery te nie przedstawiają żadnej treści niezgodnej z polskim porządkiem prawnym i mieszczą się w ramach konstytucyjnej wolności wyrażania poglądów – skomentował adw. dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Źródło: ordoiuris.pl

74 thoughts on “Pomówiony przez feministki działacz pro-life uniewinniony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.