Polskie uczelnie na dalekich miejscach w rankingu

INFO: Dwie polskie uczelnie znalazły się w najnowszym rankingu szanghajskim, czyli prestiżowej liście 500 wiodących uczelni świata – podaje tvp.info.

 

Najlepszy w naszym kraju okazał się Uniwersytet Jagielloński, który zajął miejsce w czwartej setce. Natomiast Uniwersytet Warszawski w porównaniu do poprzedniej edycji rankingu zanotował spadek i znalazł się dopiero w piątej setce najlepszych uczelni świata. Portal podaje, że na liście rezerwowej rankingu, czyli na miejscach 500-1000, znalazło się 7 polskich uczelni: krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza (7. setka), poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Warszawski Uniwersytet Medyczny (8. setka), Politechnika Warszawska (9. setka) oraz Politechnika Śląska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Politechnika Wrocławska (10. setka).

 

Źródło: tvp.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
JackHolborn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Ciekawe, czym trzeba zabłysnąć, aby znaleźć się na liście “500 wiodących uczelni świata”, skoro z naszych tylko dwie. Co jakiś czas widać przecież w telewizji, jak to studenci np. Politechniki Wrocławskiej wnieśli zaskakująco duży wkład w jakiegoś łazika marsjańskiego. Oni tego się nie nauczyli na zachodnich uczelniach, tylko polskich, ich wiedza zdobyta w Polsce zaowocowała tym, iż dopuszczono ich do rywalizacji z resztą młodych konstruktorów i naukowców świata np. w programach NASA. Może chodzi bardziej o prestiż biorący się z tego, że polska Politechnika jest “za darmo, dla plebsu”, zaś na zachodnich prywatnych czesne wynosi kilkadziesiąt tysięcy dolarów rocznie. Może… Czytaj więcej »