fbpx

Polski Kościół szykuje się do odejścia od gotówki

FUTURO: Parafie i instytucje kościelne rozważają korzystanie z terminali płatniczych. Episkopat jest za – podaje polsatnews.pl.

 

Ks. Janusz Majda, ekonom Konferencji Episkopatu Polski przyznał, że instytucje kościelne rozważają wprowadzenie terminali. Jego zdaniem ogólnoświatowy trend odejścia od tradycyjnego pieniądza na rzecz transakcji bezgotówkowych z biegiem czasu znajdzie swoje miejsce i zastosowanie także w funkcjonowaniu Kościoła.

– Jeśli ktoś nie ma przy sobie gotówki, a chciałby złożyć ofiarę, by wesprzeć np. działalność charytatywną Kościoła albo remont budynków parafialnych, to często nie może tego zrobić. W takich sytuacjach terminal byłby wyjściem naprzeciw trendom w płatnościach – mówi ks. Majda.

 

Źródło: polsatnews.pl

10 thoughts on “Polski Kościół szykuje się do odejścia od gotówki

 1. Nowe idzie, a ja mówię, pie… bankomaty, karty kredytowe, lichwiarskie banki i pożyczki rzecz jasna! Diabelskie sztuczki to i podniety niestosowne, niezdrowe

 2. Nie mam (i nie zamierzam mieć) możliwości transakcji elektronicznych, Dlaczego mam być zmuszany do czynności, których unikam?

 3. Kościół jest dla księży, nie dla ludzi. Gdyby był dla ludzi, to dawno byłyby terminale płatnicze, obsługa bitcoinów a w budynkach kościołów chociażby ubikacje dla wiernych.

    1. Sam jesteś “Ciekawe skojarzenie”…

     Twoje oczekiwania, co do terminali, świadczą o jakimś-takim wielce żydowskim spojrzeniu na świat!

     1. Nie pamiętasz jak Chrystus wypędzał handlarzy ze świątyni? Myślisz może, że handlowali tam pietruszką? Otóż nie, „towarem” były… pieniądze! Bowiem kapłani doprowadzili do ustanowienia monopolu świątyni na pożyczki (to oczywiście jedynie eufemizm, to była rabunkowa lichwa!), i z początku zajmowali się tym sami. Ale później ten geszeft po prostu poddzierżawiali, acz nadal musiał on być prowadzony w ich murach. Robili na tym kokosy! „Na tym”, ale… na kim? Ano na żydowskiej biedocie. Ich włodarze zawsze traktowali swych uboższych współplemieńców jak własność kahału! Coś nieco tylko lepszego od niewolnika, ale naprawdę tylko nieco

      No to jak myślisz, jaki mają stosunek do nas, wstrętnych gojów, co to „z mlekiem matki”, no jaki?

     2. A ja myślałem, że to hiszpański zakaz pracy dla Żydów spowodował, że rozwinęli jedyną możliwość zarobkową jaką mieli, czyli pożyczki. Ale co ja tam wiem. Czyli teraz jesteś zwolennikiem terminali w kościołach, czy przeciwnikiem. Bo nie wiem. Mi się wydaje, że skoro Kościół coś sprzedaje, to powinien ułatwiać płatności swym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.