“Polskę w pigułce” toczy rak

INFO: Nie ma lewicowych czy socjalistycznych rządów bez afer, w Unii Europejskiej, Polsce czy Polsce w pigułce, czyli Dąbrowie Górniczej – pisze p. Grzegorz Jaszczura z KNP, który wnikliwie śledzi afery w swoim rodzinnym mieście.

P. Jaszczura pisze tym razem o aferze związanej z budową Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, w którą zamieszani są politycy PO i SLD, łącznie z p. Zbigniewem Podrazą, prezydentem miasta z SLD. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Z publikacji prasowych wynika, że koszt budowy ZCO wzrósł od momentu rozpoczęcia z 80 do 220 mln zł. Podkreślono, że w kwietniu 2012 r. rada miasta zgodziła się na budowę Centrum, ale w uchwale nie ma ani słowa o tym, ile będzie ono kosztować.

– Szpital jest własnością mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ale wskutek zapisu do umowy może dosyć szybko stać się własnością firmy, która go wybudowała. Wystarczy, że szpital (czyli mieszkańcy) nie zapłacą 6-ciu kolejnych rat, po niecałym milionie miesięcznie (circa 940 tysięcy zł miesięcznie)! I dotyczy to tylko kosztów piwnic i parteru. Zusammen 169 milionów złotych. Szczęście, że najpierw musi nastąpi odbiór, ale czy w zaistniałej sytuacji nastąpi? Poważnie należy się zastanowić czy dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej lepiej nie byłoby, gdyby takowy nie nastąpił – pisze p. Jaszczura, który już wcześniej mocno krytykował rozpasanie inwestycyjne, zupełnie oderwane od możliwosci finansowych miasta.

Zobacz także: Krach budżetu w Dąbrowie Górniczej?

Źródło: grzegorzjaszczura.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o