fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: W Polsce istnieje 200 obowiązkowych opłat, parapodatków i danin, a każdego roku pojawiają się nowe obciążenia – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Minister zdrowia zamierza obciążyć firmy farmaceutyczne opłatą na finansowanie dodatkowych badań klinicznych leków. Ponadto firmy farmaceutyczne być może będą płacić podatek obrotowy od rocznych przychodów ze sprzedaży leków refundowanych lub 3% podatek od wydatków marketingowych.

Za opłaty środowiskowe państwo ma około 3 mld zł rocznie. Firmy płacą też np. za zużywane baterie i akumulatory, za wprowadzenie do obrotu substancji chemicznych czy za recykling aut. Z funduszu wrakowego, do którego trafiają pieniądze za recykling aut, zamiast na demontaż samochodów, pieniądze te poszły na… organizację konferencji klimatycznej w Poznaniu i pożyczki na projekty kanalizacyjne samorządów.

– Wraz z akcesją Polski do UE opłat, które muszą uiszczać firmy, przybyło – mówi w "Rzeczpospolitej" p. Barbara Markiel z firmy Atmoterm. Większość z nich ma związek z ochroną środowiska.

Źródło: www.rp.pl

Opracował: TC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x