Polacy zadłużają się na coraz wyższe kwoty

INFO: W kwietniu 2019 r. banki oraz SKOK-i udzieliły 616 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 7,74 mld zł – podaje Interia.

Dane oznaczają, że w ujęciu wartościowym zanotowano wzrost o 8% w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Najszybciej rosną pożyczki zaciągane na stosunkowo wysokie kwoty. Nie jest to jednorazowe zjawisko, ale tendencja, która się utrzymuje już od dłuższego czasu – wynika z kolejnych danych Biura Informacji Kredytowej.

Zaniepokojony zjawiskiem zaciągania coraz wyższych pożyczek przez Polaków jest Komitet Stabilności Finansowej.

– W opinii Komitetu dalszego monitoringu i analizy wymaga też segment kredytów konsumpcyjnych, szczególnie z uwagi na rosnący udział kredytów o wysokim jednostkowym wolumenie i długim (wieloletnim) terminie zapadalności – podano w komunikacie.

Źródło: interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
sinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Pozwolę sobie zwrócić uwagę, o czym pisałem chyba dwa albo trzy lata temu na tej stronie, że ta akcja kredytowa jest świadomie nakręcana przez PiS (przyszły koalicjant KORWiN) za sprawą zamrożonych na rekordowo niskim poziomie stóp procentowych. Proszę zgłosić się do pana Glapińskiego (prominentny działacz przyszłego koalicjanta KORWiN, obecnie prezes NBP) dlaczego od tylu lat zalewa rynek tanim pieniądzem? Jako środowisko zainteresowane destrukcją rynku wspólnie z partią PiS, warto byście zaczęli się orientować w takich sprawach, z góry uprzedzam że branie odpowiedzialności za gospodarkę wymaga większych kompetencji, niż pokrzykiwanie o Żydach, imigrantach i gejach, więc proponuję również rozejrzeć się za… Czytaj więcej »