fbpx

Polacy podzieleni ws. sądów

INFO: Polacy są podzieleni w sprawie ustawy ograniczającej niezależność sędziów; duża grupa Polaków nie ma zdania co do zmian forsowanych przez PiS – wynika sondażu firmy badawczej IBRiS na zlecenie “Rzeczpospolitej”.

 

IBRiS zapytał respondentów m.in. o to, “czy należy wprowadzić zakaz podważania pozycji i orzeczeń innych sędziów”. 33,5% badanych opowiada się za takim zakazem, a 39,9% przeciw. Ale duża grupa 26,7% nie ma w tej sprawie zdania.

Podobnie jest w pytaniu o to, “czy należy ograniczyć możliwość zadawania pytań przez sędziów do Trybunału Sprawiedliwości UE”. 38,3% uważa, że tak, a 42% jest takiemu ograniczeniu przeciwna. Prawie 20% badanych nie ma w tej kwestii zdania. Większa grupa badanych jest więc przeciwna wprowadzanym przez PiS zmianom, dotyczącym TSUE i karania sędziów za nieuznawanie nominatów władzy – podkreśla gazeta.

Z kolei na pytanie, czy należy wprowadzić nakaz zwracania się, w razie wątpliwości prawnych, do Trybunału Konstytucyjnego, twierdząco odpowiedziało 47% badanych, 26,8% jest przeciwna, a aż 26,2% nie ma zdania.

 

Źródło: rp.pl

2 thoughts on “Polacy podzieleni ws. sądów

  1. Wali mnie niezależność sędziów. Wystarczy że będą sprawiedliwi. Niezależność tylko w systemie wybieralnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.