Polacy na Wyspach chcą wracać

INFO: Tylko 38% Polaków w Wielkiej Brytanii wystąpiło o prawo do pobytu po brexicie. Większość chce wracać – podaje “Rzeczpospolita”.

 

Gazeta przypomina, że obywatele UE, którzy do końca 2020 r. nie uzyskają statusu osoby osiedlonej lub ubiegającej się o taki status, nie będą mieli prawa mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii. Tylko 38% Polaków na Wyspach wystąpiło o taki dokument, a w przypadku Rumunów czy Bułgarów jest to 80%. “Rz” tłumaczy te dane planami powrotu do kraju. W ubiegłym roku Wielką Brytanię opuściło 116 tys. Polaków. Wiele wskazuje na to, że ten trend będzie się nasilał.

“Rz” zauważa, że pobyt na Wyspach przestaje się opłacać. Większość Polaków zarabia 1-1,3 tys. GBP miesięcznie, a wynajem kawalerki na peryferiach Londynu to koszt ok. 1 tys. GBP miesięcznie. Inne koszty życia też są wyższe niż w Polsce.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Paweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

a najgorsza dziś jest ta demokracja/sejmokracja już nie ludowa…ale pełniejsza, głupsza, tępa, nowoczesna i wyrafinowana, … psia mać
JKM ratuj!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Powrót to trauma, wstrząs, deprecha, samobój! PRL, komuna, socjalizm, nędza, bieda, coraz wyższe podatki, biurokracja, urzędasy, pozwolenia/lub ich brak raczej, brak perspektyw, skrajności, chamstwo, bandytyzm, donosicielstwo jak kiedyś przez kilkadziesiąt lat,… czym skorupka za młodu…

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Bzdura, nikt nie wraca, bo nie ma do czego i po co!