Po co utrzymujemy urząd pracy, skoro prawie nie ma bezrobocia?

INFO: Podczas konferencji prasowej w Kielcach Konfederacja podsumowała pierwszy rok prezydentury p. Bogdana Wenty.

 

Jak pisze na Facebooku p. Dawid Lewicki z Konfederacji, podczas konferencji zwrócono uwagę na podwyżki podatków, jakie serwują władze miasta. Wytknięto również rozrastającą się biurokrację.

– Nadmieniłem przy tym, że nawet za komuny (kiedy rzekomo walczyło się z biurokracją) było o wiele mniej urzędników niż obecnie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ujrzałem tytuł artykułu w reżymowym Radio Kielce: “Konfederacja chce, żeby Kielce wzorowały się na PRL”. No ręce opadają… Czy naprawdę ktoś jeszcze uważa, że jest sens utrzymywać z pieniędzy podatników pisowskie media? – pyta działacz Konfederacji.

P. Lewicki wytknął też, że w Kielcach nadal nie widać inwestorów, konkursy na stanowiska w urzędach są fikcją, a oszczędności są zbyt małe.

– Panuje nepotyzm, kolesiostwo, choć nieco w innej formie niż wczesnej – dodał. – Oszczędności są robione po omacku i może być ich więcej. Niepotrzebnie inwestujemy w Kielecki Park Technologiczny, pomnik poprzedniej władzy. Po co utrzymujemy urząd pracy, skoro prawie nie ma bezrobocia? Obie instytucje przeprowadzają nikomu niepotrzebne szkolenia – powiedział p. Lewicki.

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
JackHolbornPiotr Grembowiczmir Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

One są jednak po: ubezpieczenia, zasiłki, zaświadczenia, oferty pracy (przymus umieszczania nawet fikcyjnych i pro forma przez państwowe urzędy, zakłady, instytucje, szkoły); niestety…
Cóż, to jest kolejne dziedzictwo po PRL, socjalizmie, “komunie”, demokracji ludowej (jak w Chinach!), ZSRR, DDR etc.
Zatem wszystko tu jest po staremu, zgodnie z systemem i bez zmian! “dobrej zmiany”, c.d.

mir
Użytkownik
mir

Urzędy pracy są niepotrzebne, nawet jak jest bezrobocie.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Oczywiscie, że nie są. Prawie każdy ma Internet w domu, a tam prywatne agencje pracy, zatrudniające tyle pracowników ile potrzeba, a nie jednakową liczbę czy bezrobocie 5, czy 20 procent. Bezrobotny może o wiele szybciej znaleźć pracę na OLX, niż w UP.