PKW ostrzega przed niewłaściwym ubiorem

INFO: Jak donosi Radio Zet, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w czym przychodzimy do lokalu wyborczego.

 

– Głosowanie w koszulce z napisem “konstytucja” może być potraktowane jako prowadzenie agitacji wyborczej – powiedziała p. Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego.

Przypomniała także, że PKW zajmowała już stanowisko w tej sprawie, bo takie pytania pojawiły się również przed wyborami samorządowymi w 2018 r.

– Generalnie jest zakaz prowadzenia agitacji wyborczej w lokalu wyborczym. W związku z tym każde zachowanie, każde manifestowanie poglądów politycznych, społecznych, które może być kojarzone z konkretnym ugrupowaniem, może być agitacją na rzecz konkretnego komitetu wyborczego – tłumaczy p. Pietrzak.

Takie przypadki będzie badać nie PKW, ale organy ścigania i sądy.

 

Źródło: radiozet.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Malgondkorwinista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malgond
Gość
Malgond

Powinno wyjść rozporządzenie, że wyborcy mają przychodzić do lokali wyborczych w jednakowych mundurkach o kroju ustalonym przez Wodza.

No bo jak to? Jeszcze ktoś będzie agitował za Korwinem założywszy niebieskie spodnie od dresu i żółtą koszulkę.

korwinista
Użytkownik
korwinista

Mam pomysła na ułatwienie prac komisji wyborczych: każdy komitet na osobnej karcie i wrzucamy tylko kartę wybranego komitetu a pozostałe do niszczarki obok.

korwinista
Użytkownik
korwinista

PKW ostrzega przed niewłaściwym wyborem. Koszulka z napisem Konfederacja “może być potraktowane jako prowadzenie agitacji wyborczej”. A PKW agituje za POKOmonami. Tym powinny się zająć organy ścigania – trzustka, wątroba i śledziona.