fbpx

PiS zdyscyplinuje sędziów

INFO: PiS pracuje nad ustawą “dyscyplinującą” środowisko sędziowskie – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Projekt może trafić do Sejmu już niebawem. Nowe przepisy mają być wzorowane na rozwiązaniach niemieckich i francuskich. Chodzi m.in. o to, by sędziom, którzy “wypaczają bieg wymiaru sprawiedliwości”, groziła kara więzienia. Przepis ma nawiązywać do art. 339 niemieckiego kodeksu karnego. Z kolei z francuskiego prawa obóz rządzący chce wziąć zakaz “rozważań politycznych”.

Ustawa ma być odpowiedzią na niedawny wyrok TSUE i na zachowanie sędziego Pawła Juszczyszyna, który zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia do nowej KRS. Nad ustawą pracuje resort sprawiedliwości, otoczenie premiera, w sprawę wtajemniczony jest także prezydent.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

2 thoughts on “PiS zdyscyplinuje sędziów

  1. no i dobrze, bo to tylko urzędnicy, biurokracja, administracja bogata, rozdęta i nadęta za pieniądze podatników; a i jeszcze trzecia władza! jakby dwóch było za mało… good job! trafiła kosa na kamień… PIS przynajmniej tyle dobrego może dla kraju…

    1. Pis nic dobrego nie robi, bo to żadna reforma (która jest konieczna), tylko chcą, żeby sędziowie orzekali po ich myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.