fbpx

PiS szykuje rewolucję w L4

FUTURO: Rząd zapowiedział uszczelnienie systemu świadczeń wypłacanych przez ZUS. Szczególnie ma to dotyczyć zasiłków chorobowych – donosi portal spidersweb.pl.

 

Pomysł rządzących polega na tym, by nowi pracownicy, którzy dopiero co zaczęli płacić składki zusowskie, nie mieli prawa do płatnego L4 w pierwszych 90 dniach. W przypadku własnej działalności gospodarczej ten okres trwałby dwa razy dłużej: 180 dni. Podobnie traktowane byłoby kolejne zwolnienie lekarskie. O ile trwałoby dłużej niż 30 dni. Kolejne dłuższe L4 (powyżej 30 dni) byłoby możliwe dopiero po upływie następnych 90 dni (lub 180 na działalności gospodarczej) – liczone od zakończenia poprzedniej niezdolności do pracy. W przeciwnym razie chory nie otrzymałby świadczeń. Może być to koszmar dla tysięcy schorowanych Polaków – zauważa portal.

 

Źródło: spidersweb.pl

3 thoughts on “PiS szykuje rewolucję w L4

  1. ps. tak ZUS splajtował już w `39 cha cha, o ile nie wcześniej, ale go reaktywowano po wojnie; ech ta komuna/PRL/socjalizm/demokracja ludowa…

  2. ZLIKWIDOWAĆ ZUS/NFZ, ZASIŁKI, ZWOLNIENIA L4! NAPRAWDĘ TO DA SIĘ I TYLKO WTEDY BĘDZIE NORMALNIE, BO INACZEJ ZAWSZE TU COŚ BĘDZIE NIE TAK I NIJAK; “JAK SIĘ NIE ODWRÓCISZ TO I TAK D… Z TYŁU…”

  3. Jeszcze lepiej by było, jakby zus w ogóle zlikwidował jakiekolwiek wypłaty. Chociaż podejrzewam, że nawet wtedy by splajtował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.