fbpx

PiS szykuje rewolucję w L4

FUTURO: Rząd zapowiedział uszczelnienie systemu świadczeń wypłacanych przez ZUS. Szczególnie ma to dotyczyć zasiłków chorobowych – donosi portal spidersweb.pl.

 

Pomysł rządzących polega na tym, by nowi pracownicy, którzy dopiero co zaczęli płacić składki zusowskie, nie mieli prawa do płatnego L4 w pierwszych 90 dniach. W przypadku własnej działalności gospodarczej ten okres trwałby dwa razy dłużej: 180 dni. Podobnie traktowane byłoby kolejne zwolnienie lekarskie. O ile trwałoby dłużej niż 30 dni. Kolejne dłuższe L4 (powyżej 30 dni) byłoby możliwe dopiero po upływie następnych 90 dni (lub 180 na działalności gospodarczej) – liczone od zakończenia poprzedniej niezdolności do pracy. W przeciwnym razie chory nie otrzymałby świadczeń. Może być to koszmar dla tysięcy schorowanych Polaków – zauważa portal.

 

Źródło: spidersweb.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

ps. tak ZUS splajtował już w `39 cha cha, o ile nie wcześniej, ale go reaktywowano po wojnie; ech ta komuna/PRL/socjalizm/demokracja ludowa…

Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

ZLIKWIDOWAĆ ZUS/NFZ, ZASIŁKI, ZWOLNIENIA L4! NAPRAWDĘ TO DA SIĘ I TYLKO WTEDY BĘDZIE NORMALNIE, BO INACZEJ ZAWSZE TU COŚ BĘDZIE NIE TAK I NIJAK; “JAK SIĘ NIE ODWRÓCISZ TO I TAK D… Z TYŁU…”

mir
mir
2 lat temu

Jeszcze lepiej by było, jakby zus w ogóle zlikwidował jakiekolwiek wypłaty. Chociaż podejrzewam, że nawet wtedy by splajtował.