fbpx

PiS chce obejść regułę wydatkową

INFO: PiS gorączkowo szuka pieniędzy na “piątkę Kaczyńskiego” i chce obejść ustawowe bezpieczniki – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

 

PiS nie ma już pieniędzy, dlatego chce m.in. błyskawicznie znieść tzw. 30-krotność ZUS i podnieść akcyzę. To jednak nie wystarczy i PiS szykuje się do obejścia reguły wydatkowej (nieprzekraczalny limit wydatków). Tymczasem rozmiękczanie reguły wydatkowej może skutkować gorszą oceną wiarygodności Polski na świecie i przeceną długu – ostrzega gazeta.

– Obchodzenie reguły, choć też niepozbawione pewnego ryzyka, może jeszcze być do pewnego stopnia tolerowane – ocenia p. Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. – Jednak już w 2021 r. problem wróci ze zdwojoną siłą. Wówczas księgowe sztuczki nie wystarczą. Trzeba będzie albo regułę złamać, albo podnieść daniny, albo zrezygnować z części wydatków. Nie chcę zgadywać, co wybierze większość parlamentarna – dodaje.

 

Źródło: rp.pl

4 thoughts on “PiS chce obejść regułę wydatkową

  1. ps. dziś jak słyszę wokoło jest ogólne przyzwolenie i aprobata na zadłużanie się kredyty, i takież życie, indywidualnie czy zbiorowo… głupota ludzka dziś nie ma granic; kiedyś jeszcze ludzie myśleli, mieli zasady, liczyli (w tym na siebie), ale teraz socjalizm systemowy (+ takaż władza) ich zupełnie ogłupił.

  2. “szukajcie a znajdziecie” jak uczy Pismo św.; no to szukają, bo potrzebują na gwałt (?!) na obywatelu i znajdą, jak nie tu to tam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.