Petru pracuje nad planem przyjęcia uchodźców

INFO: W porozumieniu z lokalnymi władzami i duchowieństwem WCz. Ryszard Petru opracowuje plan przyjęcia uchodźców w Polsce – donosi tvp.info.

W liście skierowanym do 150 prezydentów i burmistrzów miast, a także biskupów i arcybiskupów p. Petru prosi o informacje dotyczące faktycznych zdolności lokalnych społeczności w zakresie przyjmowania uchodźców. Jednocześnie namawia samorządowców i przedstawicieli Kościoła do współpracy w ramach tego projektu.

– Realne rozwiązanie kryzysu uchodźczego może nastąpić tylko w porozumieniu z samorządami i parafiami – podmiotami, które mogą zadeklarować dobrowolne przyjęcie uchodźców. W związku z tym, pytanie, którego dotychczas nie zadał minister spraw wewnętrznych i administracji adresuję do Pana. Proszę o informację, ilu uchodźcom kierowana przez Pana administracja może zaoferować schronienie? Jednocześnie deklaruję pełne wsparcie posłów i członków Nowoczesnej w koordynacji działań na rzecz wspólnej pomocy uchodźcom. Pokażmy uchodźcom i Europie naszą solidarność – pisał p. Petru do każdego ze swoich adresatów.

Zobacz także: Prezydent Gdańska złamie prawo, jeśli przyjmie uchodźców

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o