fbpx

Palikot: rolnicy, pędźcie bimber!

INFO: Na spotkaniu z wyborcami w Niedrzwicy, WCz. poseł Janusz Palikot zaproponował, aby z nadwyżek owsa rolnicy produkowali alkohol.

Mieszkańcy skarżyli się posłowi na niski koszt skupu owsa, na co p. Palikot odpowiedział, że sam zajmie się projektem ustawy, która pozwoli rolnikom na produkcję z nadwyżek zbóż, alkoholu bez akcyzy.

Pomysł trzeźwo skomentował p. poseł Stefaniuk z PSL: "Rolników do pędzenia bimbru namawiać nie trzeba".

– To policzek wymierzony w twarz polskiego chłopa! Polacy od stuleci rozwinęli umiejętność domowej produkcji dobrych alkoholi i nie potrzebują do tego zachęty ze strony „biznesmena”, który dorobił się właśnie na państwowym monopolu spirytusowym i jego koncesjonowaniu. Polska wieś potrzebuje rozwiązań, które umożliwią jej godną pracę i zarobek. Nie potrzeba nam pomysłów w stylu „pędźcie sobie bimber”. Rolnik potrzebuje taniego paliwa, taniej energii i możliwości nieskrępowanego handlu i przetwórstwa płodów rolnych. Tego wszystkiego się mu zabrania za pomocą wysokiej akcyzy, ograniczeń unijnych i sanitarnych oraz bezduszności urzędników. Zamiast na poważnie ratować polską wieś, PO proponuje bimber. To skandal! – oburza się p. Marian Kowalski z lubelskiego UPR.

Źródło: wyborcza.pl, Biuro Prasowe UPR
Opracował: klim

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x