fbpx

Organizacje wolnościowe przeciwko zniesieniu 30-krotności

INFO: Liczne organizacje sympatyzujące z ideą wolnościową i wolnorynkową wystosowały list otwarty do posłów ws. zniesienia 30-krotności składek na ZUS.

 

Zdaniem organizacji, zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS pociągnie za sobą wiele negatywnych konsekwencji zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

“Likwidacja limitu 30-krotności składek na ZUS, oprócz zmniejszenia wynagrodzenia netto najlepiej wykwalifikowanych pracowników, zwiększa również całkowity koszt ich zatrudnienia. Wartym odnotowania jest fakt, iż pozapłacowe koszty pracy w Polsce należą do jednych z najwyższych w Europie. Po wprowadzeniu tej zmiany, zatrudnienie wysoko wykwalifikowanego pracownika stanie się dużo mniej opłacalne dla pracodawców, efektem czego wielu z nich może zaniechać otwierania i rozwijania działalności gospodarczych w Polsce. Ze względu na wzrost kosztów zatrudnienia, Polska stanie się relatywnie gorszym miejscem do inwestycji, a przez to w naszym kraju nie powstanie wiele dobrze płatnych miejsc pracy ” – czytamy w liście.

Pod listem podpisały się m.in.: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Libertariańskie, Fundacja FOR, Warsaw Enterprise Institute.

38 thoughts on “Organizacje wolnościowe przeciwko zniesieniu 30-krotności

  1. tak, tylko co z tego i kto o nich wie…kogo to dziś obchodzi zresztą… takie czasy, taki system, takie władze demosratyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.