Ordo Iuris i dziennikarze o cenzurze w Internecie

INFO: W ramach odbywającej się w Warszawie konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie odbyła się debata o cenzurze w Internecie zorganizowana przez Instytut Ordo Iuris.

 

Mechanizm cenzury  w Internecie opisał dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris. Przedstawił on również postulaty wprowadzenia odpowiednich zmian prawnych celem zagwarantowania wolności słowa na portalach społecznościowych.

– Dostęp do informacji jest determinowany przez media społecznościowe. Bez wątpienia ta sfera potrzebuje regulacji prawnych – zaznaczył dr Zych.

Adwokat Tomasz Piotr Chudzinski omówił z kolei aktualne narzędzia reakcji prawnej na bezpodstawne usuwanie treści zamieszczanych na platformach społecznościowych.

– W Polsce za dobro osobiste uważane jest prawo do nieskrępowanego wyrażania swoich poglądów. Jeżeli dochodzi do cenzury w mediach społecznościowych, mamy do czynienia z naruszeniem dobra osobistego użytkownika, który zamieszczał określone treści – oznajmił.

 

Źródło: ordoiuris.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
JackHolbornsinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Wiadomo, na prawicy to nie do pomyślenia, że w internecie może istnieć prywatny portal z prywatnym regulaminem. “Każdemu według potrzeb”, czyż nie?

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Czyli własną piersią zasłonisz prawo cukiernika do niezrobienia tortu na “ślub” pedałów?