fbpx

Ogromny wzrost obciążeń ZUS

INFO: Przedsiębiorcy opłacający obowiązkowe składki ZUS od własnej działalności muszą szykować na nie dodatkowe 127 zł – pisze portal strefabiznesu.pl.

 

Wzrost obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą to efekt coraz wyższych płac. Przewiduje się, że przeciętne wynagrodzenie w 2010 r. sięgnie 5227 zł. W praktyce oznacza to, że minimalne składki ZUS przedsiębiorców wzrosną o 9,7%, a dokładnie w sumie o 127 zł. Wyższe składki zapłacą także osoby rozpoczynające działalność gospodarczą i korzystające z preferencji w płaceniu ZUS. Portal podkreśla, że składki dla takich przedsiębiorców będą jeszcze wyższe niż się na to zanosiło, bo zależą od płacy minimalnej, a tę rząd w ostatniej chwili zdecydował się podnieść o dodatkowe 150 zł.

 

Źródło: strefabiznesu.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

ps. Moja matka Józefa K. od kilkunastu lat emerytka i cały czas pracuje, bo musi, dorabia sobie (zresztą co można robić w Polsce na starość na emeryturze, chyba tylko pić albo ćpać lub tv) i płaci też jednocześnie pełny zus (czyli bis); zgroza, bandytyzm i złodziejstwo! JKM! znieść ten nieludzki, antychrześcijański system państwowy! tylko prywatyzacja i na własny rachunek każdy ma żyć, zarabiać, odkładać, troszczyć się o siebie i swoją rodzinę, najbliższych, znajomych etc., bo inaczej to śmierć na żywo jak to ma miejsce u nas już od wielu lat;… a stare dziady Czerwone, urzędasy, komuchy, esbecy, aparatczycy (Miller!) ciągną… Czytaj więcej »

Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

No tak ZUS potrzebuje naszych pieniędzy na gwałt cha cha bo w sumie sam gwałci, a w zeszłym roku brakowało mu 60 mld!!! to astronomiczna kwota, która będzie rosła i rosła co rok i będzie znowu jak zwykle sztucznie rekompensowana z budżetu, czyli pieniędzy podatników (w tym pracujących Ukraińców); zgroza, pora albo uciekać stąd albo umierać, wybór należy do Ciebie! a wokoło sami emeryci, renciści, zasiłkowicze, chorujący, niepełni, potrzebujący… zgroza! JKM! Ratunek?! prywatyzacja/zniesienie ZUS! amen