fbpx

Oburzeni przeciwko bezkarności prezydentów miast

INFO: Ogólnopolskie stowarzyszenie Oburzeni wystosowało list do władz Sejmu, w którym apelują o zmiany w prawie, mające zatrzymać bezkarność włodarzy miast.

 

Oburzeni chcą, by referendum lokalne mogło być przeprowadzane na wniosek nie 10, lecz tylko 5% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy lub powiatu, a referendum w sprawie odwołania np. wójta / burmistrza czy prezydenta miasta przed upływem kadencji byłoby ważne, gdyby wzięło w nim udział nie – jak dotychczas – 3/5, lecz tylko 3/10 liczby biorących udział w jego wyborze.

Oburzeni zwracają uwagę, że obecne przepisy sprawiają, że władze samorządowe nie muszą się liczyć z nikim i niczym i w praktyce są nieodwoływalni.

 

Źródło: Stowarzyszenie Oburzeni

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Piotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

cha, bo tak jest, vide Dolny Śląsk (Wrocław, Legnica, Lubin, Jelenia Góra czerwone/PO/SLD/PSL/esbecja/czasem PIS), komuna, dziadostwo, bieda, nędza, zasiłki, renty, emerytury, mopsy, domy starców, bezrobocie (!);
a wszystko, co lepsze (praca!!!) + kasa to po znajomości jak za PRL, komuny, socjalizmu… rządzą i są wybierani od kilkunastu lat te same czerwone śmieci i tego chce lokalna społeczność; reszta uciekła za chlebem po Polsce lub za granicę. RIP