fbpx

Obchody 10 Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej – Czy doszło do złamania prawa?

Czy władzy wolno więcej?

Obchody 10 rocznicy katastrofy w smoleńsku zostały przyćmione oskarżeniami władzy o hipokryzję. Z jednej strony rząd wprowadza drakońskie przepisy zakazujące nawet wejście do lasy czy przebiegnięcie się po parku, a z drugiej organizuje obchody w których grupa przedstawicieli władzy nie stosuje się do własnych zaleceń w postaci zakazu zgromadzeń, utrzymania 2 metrowego dystansu, czy obowiązkowego od 16 kwietnia nakazu zakrywania twarzy i nosa maseczką. Stołeczna policja wydała stanowisko tłumaczące brak reakcji organów ścigania:

Oficjalne stanowiska i tłumaczenia nie zmienią faktu, że PiS wykazał się brakiem wyczucia politycznego, bo albo należało zorganizować obchody z pełnym zastosowaniem się do ogólnokrajowych ograniczeń, albo należało usunąć przynajmniej te najbardziej kontrowersyjne takie jak np. zakaz wstępu do lasu (państwowego bo o dziwo rząd nie zakazał wstępu do prywatnego lasu, ale obawiam się, że jeszcze i to przed nami). Szkoda, że rocznica obchodów katastrofy smoleńskiej znów zaczęła dzielić zamiast łączyć. Najwyższy czas na refleksję.

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
Karol WilkoszSandraintervojagersariuszRadek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
intervojager
Gość
intervojager

A co do zakazu wstępu do lasów -prywatnych to nie dotyczy. Sory -JKM tego nie wymyślił…. 🙂

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie widzę na zdjęciu Grzegorza Brauna. Jeśli nie został zaproszony to jest to skrajna niewdzięczność PiS-u nie zaprosić człowieka tak zasłużonego w propagowaniu religii smoleńskiej. Wyreżyserował on przecież cały cykl filmów o katastrofie, tzn., przepraszam, o zamachu: https://youtu.be/mg0g_gqPfCA?t=1

Sandra
Gość
Sandra

Ja widzę za to dziesięciu chłopa i zero kobiet. Seksizm i tyle w temacie.

Radek
Gość
Radek

Tak, stoją w kupie bo wykonują swój urząd. Auta które jeżdżą firmowo zatrzymują i mandaty wlepiają – bo szerzą pandemię. Dramat, irytacja, zażenowanie, państwo policyjne.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Nie doszło do złamania prawa, bo prawem jest Jarosław Kaczyński.