Jacy wyborcy, takie i wyniki. Ograniczmy demokrację, bo inaczej nic się nie zmieni. – Karol Wilkosz

Niezadowolony? Tak działa demokracja!

Zakończenie wyborów prezydenckich to świetny czas aby zwrócić uwagę na to do czego MUSI prowadzić obecny system i powszechne prawo wyborcze. Czyli do rezultatu, który nie zadowala ogromnej części Polaków i prowadzi do polaryzacji społeczeństwa. Oczywiście niezadowolenie większości czy nawet pokaźnej mniejszości, czy nawet rosnąca polaryzacja nie jest czymś katastrofalnym. Szczególnie, że klasa polityczna wraz z mediami powinna być (i często jest) w stanie wystudzić emocje i pomóc społeczeństwu zaakceptować rezultat gry zwanej wyborami demokratycznymi.

Jednak kochani ideowcy prawicowi przestańcie się łudzić! Dopóki nie ograniczymy prawa wyborczego i/lub zmienimy sposobu wyboru naszych ukochanych przywódców na pośredni (np. elektorzy mogliby wybierać prezydenta) to będą wygrywać politycy, którzy zgrabnie manipulują masami i przyjmują retorykę którą popiera większość dająca władzę. A ponieważ większość wyborców nie ma czasu, chęci lub zdolności intelektualnej do zrozumienia i wybrania merytorycznych przedstawicieli prezentujących postulaty dających ludziom wolność w zamian za wymaganie od nich odpowiedzialności, to zawsze będę w obecnym systemie wygrywać etatyści, socjaliści i manipulatorzy. Dlatego naprawę państwa należy zacząć od naprawy ustroju.

Więcej na ten temat w pogadance z wieczory wyborczego dla KORWiN TV

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Nonicksariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Na tej zajawce z YT jeden z panów (p. Wilkosz?) stwierdza że w demokracji dla głosującego wybory ogólnie są chęcią “wyrwania” bo jak wygra opcja przeciwna to “wyrwą” jej zwolennicy. Trudno się nie zgodzić, atoli akurat TE (tzn druga tura) wybory (choć o p. Trzaskowskim można różnie) były, przynajmniej dla sporej części zmobilizowanego elektoratu plebiscytem przeciwko takiej sytuacji. Ta “spora część” elektoratu głosowała za tym by ktoś wreszcie ukrócił pismenów a nie za tym by “dostać więcej” od p. Trzaskowskiego. Świadczy o tym wynik głosowania za granicą – cokolwiek by sądzić o “głosowaniu za granicą” – polska diaspora nie ma… Czytaj więcej »

sariusz
Gość
sariusz

“zawsze będę w obecnym systemie wygrywać etatyści, socjaliści i manipulatorzy.” Bzdura. Jest mnóstwo przykładów polityków wolnorynkowych, którzy potrafili i potrafią wygrywać w systemie demokratycznym, poczynając od Reagana i Thatcher a kończąc na Klausie czy Laarze. To, że nie udaje się to nieudacznikom, to nie znaczy, że jest to niemożliwe. “Dlatego naprawę państwa należy zacząć od naprawy ustroju.” A jak szanowny pan asystent zamierza przeprowadzić tą “naprawę ustroju”, skoro nie ma pan pomysłu jak zdobyć władzę? “np. elektorzy mogliby wybierać prezydenta” Tak jest w USA i wybory się praktycznie niczym nie różnią od naszych – głosuje się formalnie na elektora ale… Czytaj więcej »