fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO:Z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej" wynika, że tylko 5% Polaków jest za aborcją na żądanie i dopuszcza adopcję dzieci przez homosi.

60% ankietowanych dopuszcza możliwość przeprowadzania aborcji tylkow szczególnych sytuacjach. Natomiast ażco trzeci Polak wyklucza aborcję w każdej sytuacji.

– Obóz życia jest siedmiokrotnie większy od obozu śmierci – cieszy się p. Mariusz Dzierżawski z walczącej o ochronę życia poczętego Fundacji Pro.

Badania pokazują też, że Polacy są niechętni legalizacji małżeństw homoseksualnych. Zdecydowanych zwolenników jest tylko3%. Kolejnych kilkanaście procent byłoby skłonnych poprzeć takie rozwiązania. Aż 80% uważa, że pary homoseksualne nie powinny mieć prawa zawarcia związku małżeńskiego. Jeszcze gorzej dla homosiów przedstawiają się poglądy Polaków na sprawę adopcji przez nich dzieci. Za opowiedziało sie tylko 1% ankietowanych. Przeciwników takiego rozwiązania jest aż 93%.

– Jesteśmy niezmiennie przywiązani do tradycyjnych wartości. Rodzina, którą tworzą kobieta i mężczyzna oraz ich dzieci, jest wciąż bardzo pożądaną instytucją – komentuje wyniki prof. Leon Dyczewski, socjolog z KUL.

Źródło: rp.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x