fbpx

Nie chcą równych dopłat a równych warunków konkurencji

INFO: Na konferencji Konfederacji w Sejmie poinformowano o utworzeniu Konfederacji Rolniczo-Konsumenckiej – podaje nczas.com.

 

Prezesem nowej organizacji został p. Krzysztof Tołwiński, polityk i ekspert Konfederacji, zaś wiceprezesem p. Wojciech Mojzesowicz, były polityk PiS, obecnie Konfederacji. P. Tołwiński podkreślił, że “nie będzie silnego rolnictwa bez wsparcia obywatelskiego i konsumentów”. Ocenił także, że w kwestii rolnictwa “PiS stosuje demagogię”.

– My jako rolnicy nie chcemy równych dopłat. Chcemy równych warunków konkurencji – podkreślił p. Tołwiński.To zdecydowanie odróżnia nas i będzie odróżniać od pozostałych formacji politycznych. Deklarujemy także współpracę ze wszystkimi organizacjami rolniczymi, które funkcjonują na naszym rynku. Zwracamy też uwagę, że zajmiemy się nadzorem nad bezpieczeństwem żywnościowym, nad interesem konsumenckim – zapowiedział.
WCz. Janusz Korwin-Mikke wyraził zadowolenie z powstania organizacji.
– Cieszę się, że w ogóle w Konfederacji powstaje masa organizacji niezależnych od nas, ale zbliżonych programem. Mam nadzieję, że sprawy rolników i konsumentów – bo każdy z nas jest konsumentem – znajdą w końcu właściwe odbicie – powiedział lider Konfederacji.
Źródło: nczas.com

54 thoughts on “Nie chcą równych dopłat a równych warunków konkurencji

  1. Mały problem polega na tym, ze jesteśmy (niestety) w Eurokołchozie. Nadzieje na szybkie wyjście są mizerne…

  2. tak, dopłaty unijne to dawno powinien być kryminał – złodziejstwo, nadużycia, nieróbstwo, kombinowanie, pozorowana praca, oszustwa, wyłudzenia… a tu się prześcigają! jak to UE! i socjalizm, nic nowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.