fbpx

Nie będzie ulgi dla studentów

INFO: Upadł pomysł resortu nauki, aby czesne na niepublicznej uczelni można było częściowo odpisać od dochodu – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Chodzi o propozycję, aby pracujący student (lub jego rodzice) mógł odliczyć od podstawy opodatkowania część wydatków poniesionych w związku z nauką na niepublicznej uczelni do z góry określonej kwoty. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić dostęp do nauki na poziomie wyższym osobom mieszkającym poza aglomeracjami oraz uchronić uczelnie od skutków niżu demograficznego.

Z informacji “DGP” wynika jednak, że inicjatywę – o której dyskutowano od dłuższego czasu – zablokowali koalicjanci. Dziennik zwraca też uwagę, że pomysł podzielił środowisko akademickie na dwa obozy – zwolenników i przeciwników ulgi.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

2 thoughts on “Nie będzie ulgi dla studentów

  1. ps. prymusi/geniusze sobie poradzą, ktoś ich dostrzeże (?! albo nie), chociaż u nas właśnie wielu się w ten sposób zmarnowało/zmarnowano…schade… real life…socialismus/komunismus!

  2. a, to taka równość lewicowa…
    i po co komu łatwiej… lepiej mu dop… i niech się męczy a potem zdechnie… Gowin, czyli PO! nie byli lepsi, a wręcz przeciwnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.