fbpx

NBP: W Polsce pracuje 1 mln imigrantów

INFO: W polskiej gospodarce pracuje obecnie ponad 1 mln imigrantów – poinformował p. Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

 

NBP przygotował szacunki o efektywnej liczbie imigrantów w Polsce na podstawie liczby wydanych wiz do pracy i działalności gospodarczej, Kart Polaka, zezwoleń na pobyt stały, czasowy i rezydenta długoterminowego UE, oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcowi oraz liczby cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego w ZUS.

– Napięcia na rynku pracy są w dużym stopniu łagodzone przez napływ imigrantów. (…) Teraz jest to prawie 900 tys. imigrantów z samej Ukrainy, do tego dochodzą imigranci z innych krajów, m.in. z Białorusi. Wydaje nam się, że jest to już powyżej 1 mln efektywnie pracujących imigrantów w gospodarce polskiej – powiedział p. Kotłowski.

 

Źródło: bankier.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

no i dobrze cieszcie się, bo dzięki nim ta nasza gospodarka się kręci…i ZUS, jeszcze! I tylko tyle ich?! wokoło widzę więcej; pracuja za Polaków dziewczyny, chłopcy np. na strefach ekonomicznych (7 dni w tygodniu na 3 zmiany, po nocach) i w dziadowskich firmach budowlanych, kobiety, ciężko za psie pieniądze a Polacy nieroby kradną, siedzą na zasiłkach i piją piwo po bramach jak w PRL i całym socjalizmie; … taka ta nasza ojczyzna 11 listopada, JKM!

krakus
krakus
2 lat temu

p. Kotłowski (o ile nie przekręcono cytatu) kaleczy język polski tą kalką z angielskiego. Po polsku “efektywnie pracujący” oznacza coś zgoła innego.