fbpx

NBP ujawnia dane, które zagrażają jego bezpieczeństwu

INFO: Gdyby ktoś chciał napaść na Narodowy Bank Polski, miałby ułatwione zadanie. W Internecie można znaleźć dokładne dane o broni, jaką dysponują strażnicy pilnujący centrali NBP – informuje “Fakt”.

 

Dane o broni strażników znalazły się w ogłoszeniu przetargowym na “konserwację i naprawę broni palnej znajdującej się na wyposażeniu straży bankowej centrali NBP”. Opisana została tam dokładnie broń strażników, a także jej ilość – czytamy.

Rzecznik NBP, p. Maciej Antes uważa, że ujawnienie takich informacji nie ma wpływu na bezpieczeństwo NBP.

Wiedza na temat posiadanych przez Wojsko Polskie samolotów i czołgów jest jawna i pozostaje bez wpływu na poziom obronności państwa – powiedział.

P. Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta ma inne zdanie na ten temat.

– Te dane nie powinny być publicznie znane – powiedział “Faktowi” były antyterrorysta.

 

Źródło: fakt.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
MalgondJohn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malgond
Gość
Malgond

Do dupy specyfikacja przetargu, która zawiera liczbę sztuk. Należałoby ogłosić przetarg na jednostkowe ceny szczegółowych usług np. podstawowy przegląd i konserwacja pistoletu Walther P99 (bez wymiany części/napraw), wymiana okładzin chwytu pistoletu Glock 17, regulacja przyrządów celowniczych i przystrzelanie jakiegoś tam innego typu itd., kilkadziesiąt pozycji, dorzucić kilka fikcyjnych pozycji dla typów aktualnie nie będących na stanie (przecież zawsze fajnie znać koszty obsługi na przyszłość, gdybyśmy chcieli kupić), a potem wewnętrznie przemnożyć ceny przez ilość sztuk wymagających takiej czy innej naprawy i mamy zwycięzcę.

John
Gość
John

Ani kwoty przetargów. Wtedy łatwiej coś uszczknąć