fbpx

Narodowy Bank Polski uczy duchownych, jak sobie radzić w czasie kryzysu. Zdobytą wiedzą mają podzielić się z parafianami. – Mnie szkolenie się przydało. Zmieniłem bank na taki, który mniej zdziera – mówi jeden z księży.

Jak podaje krakowski dodatek do "Gazety Wyborczej", w środę kardynał Stanisław Dziwisz o szkoleniach księży rozmawiał w Krakowie z przedstawicielami NBP i KAI.

– Na tacach coraz mniej, a rachunki większe. Prąd coraz droższy. Inwestycje stanęły. Takie szkolenia pomogą nam przetrwać trudne czasy, kiedy trzeba bardzo pilnować wydatków. Coraz więcej ludzi przychodzi też z takimi problemami. Górale żalą się, że turyści mniej wydają. Co robić, pytają – mówi ks. Leszek Mirek, który w Zakopanem prowadzi dom rekolekcyjny Księżówka.

To tam odbywa się szkolenie ekonomiczne, które dla duchownych, zakonnic i świeckich zarządzających katolickimi instytucjami przygotował NPB wspólnie z Katolicką Agencją Informacyjną. Szkolenie jest bezpłatne – finansuje je NBP, niewielką kwotę dopłaca KAI – czytamy w krakowskim dodatku do "Gazety Wyborczej".

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x