fbpx

Nauczyciel dyskryminowany za poglądy

INFO: Prawnicy Ordo Iuris podjęli interwencję w sprawie nauczyciela ze Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie), który jest kolejną osobą dyskryminowaną za poglądy.

 

Dyrektor szkoły zagroził zwolnieniem p. Krystianowi Frelichowskiemu, nauczycielowi, który na swoim profilu na Facebooku zachęcał do zakupu “Gazety Polskiej” z naklejką sprzeciwiającą się ideologii ruchu LGBT. Nauczyciel wyraził także negatywną opinię na temat związanych z nią postulatów politycznych. Prawnicy Ordo Iuris podkreślają, że zarówno dyrekcja szkoły, jak i wójt gminy, któremu podlega szkoła, bezprawnie zakwestionowali prawo do pracy z młodzieżą osób krytycznie nastawionych do ruchu LGBT.

– Jest to kolejny przykład łamania przez pracodawcę praw człowieka i konstytucyjnych wolności pracownika, konkretnie swobody posiadania i wyrażania swoich poglądów oraz wolności sumienia i religii. Sprawa jest szczególnie bulwersująca, ponieważ do różnicowania pracowników ze względu na ich poglądy doszło w szkole publicznej. Ponadto, dyrektor szkoły zagroził zwolnieniem Krystiana Frelichowskiego po rozmowie z wójtem gminy, zaś w świetle prawa oświatowego oraz ustawy o samorządzie gminnym, wójt nie może ingerować w stosunki pracownicze między dyrektorem a nauczycielem – skomentował p. Łukasz Bernaciński z Centrum Analiz Ordo Iuris.

 

Źródło: ordoiuris.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
korwinista
korwinista
2 lat temu

Znaczy że dyrektor pedofil.

leda16
leda16
2 lat temu
Reply to  korwinista

Przecież to nie są nawet groźby karalne i w rzeczywistości do zwolnienia nie doszło. Nauczyciel powinien mieć jednak chociaż tyle rozumu, aby na pejsbuku założyć konto anonimowe zamiast afiszować się ze swoimi poglądami w sytuacji, gdy z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.