fbpx

Najbogatszy Polak wybuduje elektrownię atomową

INFO: P. Michał Sołowow, najbogatszy Polak, zamierza zbudować w Polsce elektrownię atomową we współpracy z GE Hitachi Nuclear Energy – podaje businessinsider.com.pl.

 

Elektrownia ma mieć moc 300 MW. Reaktor jądrowy ma zostać zbudowany w ciągu najbliższych 10 lat. Polski miliarder podkreśla, że “małe reaktory modułowe mogą odgrywać znaczącą rolę w rozwiązywaniu problemów energetycznych Polski, modernizacji krajowego sektora energetycznego oraz w osiąganiu niezbędnej i odpowiedzialnej głębokiej dekarbonizacji”.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

27 thoughts on “Najbogatszy Polak wybuduje elektrownię atomową

  1. “Dekarbonizacja”? To może zacznijmy od “głębokiej DELEWATYZACJI” Polski? Też fajnie brzmi, tak naukowo, a przynajmniej przyniesie nam jakieś korzyści.

  2. Małe reaktory tak. Ale ten jest wielki. Powinno się inwestować w małe, bezobsługowe reaktory. Takie dla małego miasteczka plus kilka okolicznych wsi. Jeśli uwzględni się spadek kosztów przy utrzymaniu linii przesyłowych, to wychodzi znacznie taniej, znacznie bezpieczniej, mniej awaryjnie. Tylko za mało zarabia pośrednik.

    1. warto poznac tez opinie prof M. Dakowskiego na YT na temat EA, twierdzi ze to wielkie oszustwo finansowe i ekologiczne

      1. Gdyby było nieopłacalne, to Chińczycy nie produkowali by masowo elektrowni, a Rosyjskie okręty atomowe nie pływały by po morzach i oceanach, tylko były by na węgiel lub olej opałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.