fbpx

INFO: Instytut Globalizacji został laureatem tegorocznej nagrody Templeton Freedom Award przyznawanej przez prestiżową ATLAS Economic Research Foundation.

Nagroda została przyznana w kategoria „Etyka i wartości” za wydanie książki pt. „Mitologia efektu cieplarnianego” autorstwa Tomasza Teluka. Fundacja ATLAS doceniła odwagę Instytutu w dążeniu do prawdy i nie uleganiu popularnych schematom myślowym, mogącym nieść za sobą zagrożenie dla wolności jednostki i świata.

W rywalizacji Instytut Globalizacji pokonał 130 konkurentów z 47 krajów całego świata.

– Jesteśmy zaszczyceni, że nasza praca na rzecz obrony wolności jednostki i tradycyjnych wartości została doceniona – mówi dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji i autor nagrodzonej książki.

Jury napisało w uzasadnieniu przyznania nagrody, że „Instytut Globalizacji otrzymał wyróżnienie za wzbogacenie debaty publicznej nt. globalnego ocieplenia. (…) Trzeba zawsze pamiętać, że Unia Europejska nie ewoluuje w stronę państwa minimalnego i rządów prawa. Miejmy nadzieje, że instytucje takie jak Instytut Globalizacji będą wzmacniały Polskę, aby się temu przeciwstawić. (…) Ta młoda organizacja pokazała, że jest w stanie rozwijać debatę z establishmentem”.

Źródło: Instytut Globalizacji

Opracował: TC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x