fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Ministerstwo skarbu i holenderska firma ubezpieczeniowa Eureko podpisały nowe memorandum, określające warunki negocjacji ugody ws. PZU, aby zakończyć spór narosły w związku z umową zakupu akcji PZU z 5 listopada 1999 r.

Podpisanie memorandum oznacza, że strony "wyrażają przekonanie, że polubowne zakończenie sporu, a tym samym odstąpienie od arbitrażu, wszczętego przez Eureko na podstawie umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji, zawartej pomiędzy Polską i Holandią, jest wciąż możliwe i będzie zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem dla obydwu stron".

Negocjacje będą prowadzone przez ministra Grada i Berta Heemskerka, prezesa Rabobank Nederland, a strony będą korzystać z ekspertów i doradców do przygotowania analiz i szczegółowych propozycji rozwiązań finansowych i prawnych. Negocjacje będą objęte klauzulą poufności, tj. ich treść nie będzie udostępniana stronom trzecim, a także będą prowadzone niezależnie od trwającego arbitrażu międzynarodowego.

19 marca br. przed Sądem Gospodarczym w Warszawie nie doszło do zawarcia ugody pomiędzy Eureko i Skarbem Państwa. Obie strony zadeklarowały chęć powrotu do postępowania pojednawczego.

Spółka Eureko domagała się, aby MSP sprzedało jej 21% akcji PZU po 116,5 zł za akcję, nie później niż do końca marca 2009 r.

Do Skarbu Państwa należy 55,09% akcji PZU, a do Eureko 33% minus jedna akcja. Pozostali akcjonariusze mają 12,8% akcji PZU.

Źródło: www.wprost.pl

Opracowała: MS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x