fbpx

Morawiecki: Putin świadomie kłamie na temat Polski

OPINIA: Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

 

W ostatnim czasie prezydent Rosji JE Włodzimierz Putin dość bezceremonialnie zaatakował Polskę. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wydać oświadczenie w tej sprawie.

“Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej” – czytamy w oświadczeniu szefa polskiego rządu. “Słowa Prezydenta Putina traktuję jako próbę ukrycia tych problemów. Rosyjski przywódca doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zarzuty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – i że w Polsce nie ma pomników Hitlera ani Stalina. Takie pomniki były na naszej ziemi wyłącznie wtedy, gdy stawiali je agresorzy i zbrodniarze – III Rzesza hitlerowska i Rosja sowiecka” – oświadczył premier. “Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami, sprawców okrutnych zbrodni z niewinną ludnością i napadniętymi państwami. W imię pamięci o ofiarach i w imię wspólnej przyszłości musimy dbać o prawdę” – dodał.

 

Źródło: interia.pl

3 thoughts on “Morawiecki: Putin świadomie kłamie na temat Polski

  1. Jak Kali Mateusz kłamać na temat Rosji to być dobrze, a jak Putin kłamać to być źle.

    1. A prezydent Polski co ma na ten temat do powiedzenia? Bo na razie milczy, jakby w pysk dostał. Może znowu na instrukcje od Israela czeka? A od Trumpa już wie, że z Rosją powinien się zaprzyjaźnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.