fbpx

Morawiecki ogłosił wielką agendę rozwoju gospodarczego

FUTURO: Na kolejne lata – jeśli wyborcy nam zaufają – chcemy zaproponować wielką agendę rozwojową, wielką agendę rozwoju gospodarczego – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

– Nasza agenda, lata 2015, 2016, 2017, to można powiedzieć w skrócie – jednym słowem – agenda godnościowa. Odbudowywania godności w polskich rodzinach, dla Polaków, w polityce historycznej, w polityce społecznej. Teraz na kolejne lata – jeśli wyborcy nam zaufają – chcemy zaproponować wielką agendę rozwojową, wielką agendę rozwoju gospodarczego – powiedział p. Morawiecki podczas konwencji PiS w Katowicach.

Premier przekonywał, że Polska może za 8 lat dogonić Włochy, za 10-12 lat – Hiszpanię, a 13-14 lat – Francję.

– Potem zostaną jeszcze Niemcy, Holandia – już nie tak dużo krajów przed nami, jak ten cel zrealizujemy. To jest nasz aspiracyjny cel zasobność Polaków, europejskość w konkrecie – zapowiedział p. Morawiecki.

 

Źródło: bankier.pl

2 thoughts on “Morawiecki ogłosił wielką agendę rozwoju gospodarczego

  1. “Europejskość w konkrecie” ogranicza się do importu do nas atrybutów moralnego i cywilizacyjnego rozkładu Zachodniej Europy. Takie wzruszające nazwy jak “agenda godnościowa” chyba jednak działają na wyobraźnię.
    Potem zostaną jeszcze Niemcy, Holandia i nakrywamy całą Europę czapkami, Szwaby przybywają do nas na zbieranie truskawek, zaś Brytyjki podmywają w Polsce naszych emerytów. Wszystko pod warunkiem, że “wyborcy nam zaufają”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.