Morawiecki gotowy oddać wszystko

INFO: Całość odłożonych przez Polaków pieniędzy na Otwartych Funduszach Emerytalnych mogłoby zostać przekazane na indywidualne, prywatne konta emerytalne – pisze “Super Express”.

 

Takie rozwiązanie kwestii OFE miał, według dziennika, postulować premier Mateusz Morawiecki. Podobno rozmawiał już o tym z p. Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju i przekonał do tego pomysłu również minister rodziny JE Elżbietę Rafalską.

Jeśli rzeczywiście 100% odłożonych przez Polaków pieniędzy zostanie przekazana obywatelom, wówczas – jak wyliczył “SE” – emerytalne konta zasili średnio około 10 tys. zł. Miałyby one zostać wypłacane po osiągnięciu wieku emerytalnego.

 

Źródło: se.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
mirNonick Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Czyli robią to samo co PO – zamiast dopłat do ZUS przekazują tam kasę z OFE. ZUS sobie tę kasę zaksięguje i wypłaci a frajerzy co liczą kiedyś na jakąś emeryturę patrzą baranim wzrokiem jak ich pieniądze emerytalne się rozpływają…. Niby nie znikają ale kto będzie pamiętał za kilka(naście) lat że “coś tam” się “komuś tam” “należy”. Pis już wtedy raczej nie będzie rządził, a pewno przez ten czas ze dwa razy zmieni nazwę…

mir
Użytkownik
mir

Na piedestale są stawiane tylko drugorzędne cechy, którymi PIS i PO się różnią. W kwestiach fundamentalnych są takie same, więc niczego innego nie ma co się spodziewać.