fbpx

INFO: Efekty rządowego programu za 4 mln zł, który miał pomóc emigrantom wracającym do Polski, są mizerne.

Wramach programu "Masz PLan na powrót?", który wystartował prawie rok temu, opublikowano m.in.200-stronnicowy poradnik, w którym radzono, jak przewieźć do Polski majątek zgromadzony na emigracji lub jak zarejestrować zagraniczny akt małżeństwa. Stworzono też stronę internetową z czatem, na którym można porozmawiać z ekspertami, np. o tym, jak skorzystać z abolicji podatkowej. Uwrażliwiono również urzędników na problemy emigrantów. Wszystko to za 4 mln zł, a efektów brak – alarmuje emetro.pl.

Na 2 mln emigrantówze strony internetowej powroty.gov.pl skorzystałozaledwie 300 tys., czatów zorganizowano 11, rządowi eksperci udzielili 2,5 tys. porad – od przeniesienia do Polski świadczeń nabytych na emigracji po sprowadzenie psa.

Niewielu Polaków wróciło, a większość tych, co powróciła, nie wiedziała nawet, że rząd chciał im pomóc. Emigranci krytykują "Powrotnik", który ich zdaniem jest mało przejrzysty i zawiera dziesiątki zawiłych przepisów. Dodają, że nie wrócą, póki w Polsce nie znajdą dobrze płatnej pracy.

Źródło: emetro.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x