fbpx

Ministerstwo ukrywało ważne dane?

INFO: Działacze społeczni oskarżają resort infrastruktury o ukrywanie ważnych badań o bezpieczeństwie ruchu drogowego – pisze “Rzeczpospolita”.

 

Sekretariat działającej przy resorcie infrastruktury Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadził badanie, z którego wynika, że aż 82% Polaków chce wprowadzenia surowszych kar za przekraczanie prędkości, z kolei 95% opowiada się za wyższymi karami za jazdę pod wpływem alkoholu. Wyniki prawdopodobnie mocno zaskoczyły rządzących, bo raport w tej sprawie trafił do szuflady. Dopiero po usilnych zabiegach stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, badanie ujrzało światło dzienne.

– Odsetek osób popierających surowe kary dla piratów drogowych jest gigantyczny. Okazuje się, że negatywne nastawienie Polaków do wyższych kar to mit, wykreowany przez hałaśliwą mniejszość, zabierającą głos w Internecie – komentuje p. Marcin Chlewicki ze stowarzyszenia.

Jego zdaniem zadziwiać może to, że Ministerstwo Infrastruktury ujawniło dane dopiero po długich zabiegach społeczników.

Źródło: rp.pl

2 thoughts on “Ministerstwo ukrywało ważne dane?

  1. Jeśli 95% chce zaostrzenia kar, to dla kuców jest to sygnał, że należy się domagać złagodzenia kar. Obrońcy pijanych kierowców – do boju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.