fbpx

Minister pracy łamała… prawo pracy

INFO: Nowa minister pracy JE Marlena Maląg w okresie pełnienia funkcji dyrektora liceum nadużywała zatrudnienia na czas określony. Potwierdziła to Państwowa Inspekcja Pracy – donosi gazetaprawna.pl.

 

P. Maląg miała naruszyć art. 25 par. 1 Kodeksu pracy, który – w ówczesnym brzmieniu – umożliwiał zawarcie z tym samym pracownikiem maksymalnie dwóch kolejnych umów na czas określony. Podpisanie trzeciego takiego kontraktu oznaczało, że podwładny z mocy prawa jest już zatrudniony bezterminowo. Pomimo takiego ograniczenia, p. Maląg zawierała kolejne umowy na czas określony już po przekroczeniu kodeksowego limitu dwóch kontraktów. Potwierdziły to kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, które zostały przeprowadzone w czerwcu br.

Inspektor sprawdził akta osobowe 14 pracowników liceum. Okazało się, że przepis złamano w 12 przypadkach. Portal zastrzega jednocześnie, że nie oznacza to odpowiedzialności za każde z nich obecnej szefowej resortu pracy. Inspekcja badała bowiem również umowy zawierane po 2011 r., a więc w okresie, gdy p. Maląg nie pełniła już funkcji dyrektora liceum.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

21 thoughts on “Minister pracy łamała… prawo pracy

  1. Kolejna umowa jest traktowana jako “czas nieokreślony” i po sprawie. Należy czepiać się poważnych rzeczy, a nie pierdół.

  2. cha cha kolejny relikt PRL to łamała, choć niekonsekwentnie, bo od 30 lat żyjemy przecie w PRL bis, co już nawet rockowcy zauważyli (Kazik, Maleńczuk etc.); do pierdla?! cha cha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.