fbpx

MinFin: Podatek handlowy, prędzej czy później, wejdzie w życie

OPINIA: Podatek od sprzedaży detalicznej dla największych sklepów, prędzej czy później, wejdzie w życie – powiedział wiceminister finansów, p. Leszek Skiba.

 

Jak pisze portal bankier.pl, w trakcie debaty sejmowej m.in. posłowie Konfederacji zarzucali partii rządzącej, że projekt zawieszający podatek od sprzedaży detalicznej jest procedowany w Sejmie tak późno. Podkreślali, że podważa to pewność systemu prawnego w państwie. Wiceminister Skiba tłumaczył, że przesunięcie o pół roku wejścia w życie podatku od sprzedaży detalicznej jest racjonalne z powodu toczącego się jeszcze sporu między Polską a Komisją Europejską. Przypomniał, że w maju TSUE przyznał rację rządowi. Komisja odwołała się jednak od tej decyzji. P. Skiba zwrócił uwagę, że jeżeli podatek obowiązywałby od nowego roku, a wyrok TSUE byłby dla Polski niekorzystny, to państwo byłoby narażone na straty finansowe.

P. Skiba odrzucał argumenty, jakoby przedsiębiorcy nie byli przygotowani na jego wprowadzenie. Mówił, że mieli oni czas od maja br.

 

Źródło: bankier.pl

One thought on “MinFin: Podatek handlowy, prędzej czy później, wejdzie w życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.