fbpx

MinFin chce ograniczyć płatności gotówką

FUTURO: Ministerstwo Finansów chce ograniczyć firmom płatności gotówką – podaje money.pl.

 

Próg ma wynosić 8 tys. zł. Obecnie jest to 15 tys. zł. Resort liczy, że w ten sposób uda się zaoszczędzić co najmniej 20 mld zł kosztów wytwarzania, transportu i zabezpieczenia gotówki. Zmiana ma wpłynąć także na uszczelnienie systemu obiegu gotówki i poprawić ściągalność podatków.

Pomysł jest obecnie konsultowany z członkami Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 

Źródło: money.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Antytroll system V1.0Piotr GrembowiczPaweł Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Więc ograniczmy ministerstwo finansów, to proste! guzik im do tego jak! i pie… banki, nety, kredyty, telefony, ipody, iphony czy jak im tam… System – get lost! and non RIP.

Paweł
Użytkownik
Paweł

Przeczytajcie Limes Inferior…Przeczytajcie co ś.p Janusz Zajdel pisał o Kluczu…. Tu nie chodzi o koszta, o podatki- tu chodzi o totalną kontrolę wszystkich ludzi!! Płacisz kartą, telefonem, zegarkiem- zostawiasz ślad…. Wiadomo co jesz, co pijesz, czy palisz, na co się leczysz, jakie czytasz książki i gazety, etc, etc- tu chodzi o WIEDZĘ I KONTROLĘ!!!

Antytroll system V1.0
Gość
Antytroll system V1.0

Paweł wiemy. To wiadomo nie od dziś. Ja płacę gotówką, gdzie tylko mogę i w zasadzie powiem Ci, że praktycznie karty nie używam – tylko wybieram nią hajs z bankomatu. Większość lub prawie wszystkie miesiące w roku nie używam karty do żadnej płatności. A jak komuś przeszkadza, że bank zabiera mu hajs a to, że karty nie używa, to niech zlikwiduje kartę i założy sobie konto w nestbank. Tam karta może leżeć i nikt nigdy za nią pieniędzy mi nie zabiera. Proste i skuteczne.