“Mieszkanie Plus” skłoni młodych do pozostania w kraju?

OPINIA: Program “Mieszkanie Plus” powinien zwiększać skłonności młodych ludzi do pozostania w kraju – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

 

Zdaniem premiera, program “Mieszkanie plus” to program “skomplikowany”, ale “kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w różnej fazie zaawansowania budów w tym roku będzie widocznych”. Jak ocenił, kilkadziesiąt tysięcy w stosunku do 150 tys. oddawanych rocznie w całym kraju mieszkań “to już nie jest nic”.

Według p. Morawieckiego, “Mieszkanie Plus” w 2020-2021 r. będzie już poważnym impulsem skłaniającym deweloperów i spółdzielnie do obniżania cen i zwiększenia skłonności młodych ludzi do pozostania w kraju.
Źródło: bankier.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
JackHolbornsariuszMichalLeszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszy
Gość
Leszy

Albo raczej będzie skłaniał deweloperów do zaprzestania inwestycji i opuszczenia kraju. W efekcie mieszkania rynku wtórnego podrożeją.

Michal
Gość
Michal

Polscy deweloperzy “opuszczą” kraj? Wolne żarty… Widziałem już jak “opuszczają” inni. Miliarderzy jak Kulczyk czy celebryci jak Doda, politycy itp itd. Tak opuszczali, że aż strach. Przecież oni w życiu nie dadzą rady sobie w świecie. Bez dotacji, koneksji, łapówek tylko na swoich umiejętnościach ta “elita” nic nie jest w stanie osiągnąć. W Polsce uczyłem na Akademii Medycznej (sorry dzisiaj Uniwersytety Medyczne) tam student pierwszego roku miał gwarancję profesury bo ojciec czy dziadek profesor. Uczyć się nie musiał a i egzaminy miał na minimum gwarantowane. Tu na zachodzie prawnik jest dumny, że syn został kucharzem a dziadek profesor nie kojarzy… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

Można spytać w jakim kraju?

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Nie wierzę, że
“na zachodzie prawnik jest dumny, że syn został kucharzem a dziadek profesor nie kojarzy się z synkiem i wnukiem profesorem”
Wszędzie są koterie, nie tylko w Polsce, nie gloryfikujmy ślepo Zachodu. Kwestia tylko, czy student odetnie się od ewentualnej pomocy rodziny, czy nie.